آبشار دریابن اسالم

13 آبان 1402
0 دیدگاه
جاذبه هااستان گیلان تالش

آبشار دریابن

جاذبه های طبیعی از جمله عواملی به شمار می روند که افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند که برای دیدار از آنها راهی سفر می شوند. جاذبه های طبیعی شامل آب و هوا، سواحل، دريا و امتداد ساحلی، گياهان و حيوانات خاص، رودها، درياچه ها، جنگل ها، كوه ها، غارها، آبشارها، بیابان ها، چشم اندازها و مناظر پنهان می شود. این موضوع باعث به وجود آمدن نوعی از سفر شده است که با نام طبیعت گردی شناخته می شود. از آنجایی که زندگی شهری باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای افراد شده است، تعداد زیادی از مردم تمایل دارند که تعطیلات خود را به دور از شهر و در طبیعت بگذرانند. بسیاری از افراد هستند که به صورت حرفه ای به طبیعت گردی روی آورده اند و با فراهم آوردن تجهیزاتی خاص راهی سفر به دل طبیعت می شوند و گاهی حتی شب ها را نیز در محیط باز در آنجا به سر می برند، که در اصطلاح به آن کمپینگ می گویند. ایران که کشوری چند فصل به شمار می رود بهترین مقصد برای این نوع سفر محسوب می شود زیرا در هر فصل از سال می توان مکانی را برای طبیعت گردی پیدا کرد. یکی از جاذبه های طبیعی و مقاصد طبیعت گردان آبشار دریابن شهرستان تالش نام دارد.

معرفی آبشار دریابن

دسترسی سریع

معرفی آبشار دریابن

در این بخش به سراغ آبشار دریابن در شهرستان تالش رفته ایم و اطلاعات جامعی در مورد آن گردآوری کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم. آبشار دریابن در شهرستان تالش استان گیلان واقع شده است، که در نزدیکی روستایی با نام دریابن قرار دارد و به همین جهت این اسم را برای آن انتخاب کرده اند. آبشارها یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی به شمار می روند که بر اثر عوامل طبیعی به وجود می آیند و صحنه ای زیبا را در طبیعت ایجاد می کنند و افراد زیادی عشق دیدار و گذران اوقات فراغت در کنار آنها را در دل دارند. آبشارهای بسیاری را می توان در سراسر جهان یافت که انواع مختلفی دارند و در اندازه مختلف ایجاد شده اند، برخی از آنها ارتفاع زیادی دارند و برخی دیگر کوتاه تر هستند. چیزی که در مورد آنها اهمیت دارد این است که علاوه بر منظره ای که به وجود می آورند، به محیط اطراف خود نیز حیات و سرزندگی می دهند. آبشار دریابن نیز در نوع خود صحنه ای هیجان آور را برای محیطی که در آن قرار دارد به وجود آورده است. این آبشار در جنوب شهر هشتپر، مرکز شهرستان تالش، قرار دارد که قسمت زیادی از مسیر آن را باید از طریق پیاده روی طی کرد.

ساختار و محیط اطراف آبشار

ساختار و محیط اطراف آبشار

این آبشار مانند بسیاری از آبشارها از صخره ها و ارتفاعاتی سرازیر می شود و در پایین صخره ها حوضچه ای را به وجود می آورد که صحنه ای دیدنی را به وجود آورده است. ارتفاع آن حدوداً 30 متر می شود به همین خاطر می توان آن را در دسته آبشارهای متوسط دسته بندی کرد. این آبشار در میان جنگل های انبوه قرار دارد که این موضوع آن را شگفت انگیز تر هم می کند و بر حیرت انگیز بودن آن می افزاید. در اطراف این آبشار می توان درختان سر به فلک کشیده و بلند را دید که در اطراف آنها گیاهان خزه ای گوناگونی وجود دارد. در فصل بهار آب این آبشار بسیار شدت دارد که پس از فرو ریختن صدایی آرامش بخش را ایجاد می کند که می توان ساعت ها در کنار آن نشست و تنها به همین صدا گوش فرا داد. بسیاری از افراد هستند که با خرید بلیط اتوبوس به شهر هشتپر، مرکز شهرستان تالش، سفر می کنند.

راه های دسترسی به آبشار

راه های دسترسی به آبشار

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم این آبشار در شهرستان تالش قرار دارد. برای اینکه به آبشار برسید باید وارد جاده قدیم اسالم – خلخال شوید و پس از 12 کیلومتر در نزدیکی روستایی به نام لاکه تاشون در سمت راست جاده فرعی خواهید دید که باید وارد آن شوید. با طی کردن حدود 15 کیلومتر در این جاده، که جاده ای خاکی کوهستانی جنگلی است به روستای دریابن می رسید. پس از رسیدن به این روستا باید باقی مسیر را که حدود نیم ساعت می شود پای پیاده بروید، که از میان درختان و جنگل گذر می کند.

بازدید از آبشار دریابن

دیدار از این آبشار می تواند بسیار لذت بخش و هیجان انگیز باشد زیرا این آبشار در دل جنگل قرار گرفته است و مسیری که طی می کنید تا به آن برسید نیز در نوع خود بسیار زیبا و فرح بخش است. به یاد داشته باشید که کلیه وسایل مورد نیازتان را به همراه ببرید و از آلوده کردن و آسیب رساندن به محیط زیست خودداری کنید. زباله هایی که در آن مکان تولید کردید را به هیچ عنوان در طبیعت باقی نگذارید و به همراه خود برگردانید.

Leave a Comment